Nie zniszcz swojego nowego sprzętu hokejowego przez niewłaściwe obchodzenie się z nim. Przesyłamy Ci porady i wskazówki, jak dbać o sprzęt hokejowy, aby służył jak najdłużej, ku zadowoleniu Ciebie i Twojej rodziny.
Pierwszy bulik serii dla miłośników hokeja zawiera wskazówki , jak dbać o łyżwy. Jazda na łyżwach to trudna dyscyplina, więc zaczynamy powoli. W pierwszej części naszej serii poświęconej pielęgnacji łyżew hokejowych doradzimy, jak obchodzić się z nimi zaraz po zakupie.
W kolejnych odcinkach serii dowiesz się , jak zmodyfikować ostrze łyżwy hokejowej, jak owinąć kij i dostosować jego rozmiar lub jak dbać o rękawice hokejowe.
Jeśli dopiero myślisz o zakupie i szukasz porady, jak wybrać odpowiednie łyżwy hokejowe, wskocz do naszego pokoju porad i pozwól profesjonalistom poprowadzić Cię przez proces wyboru.
Kupiłeś nowe łyżwy, ale zanim założysz je po raz pierwszy, zrób dwie rzeczy:
Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze woskowane sznurowadła mają długość 305 cm.
Spójrz na łyżwy hokejowe
Łyżwy hokejowe »Twoje uformowane są uformowane, nowe sznurowadła są gotowe i masz zamiar je nawlec na łyżwy. Nie nawlekaj sznurowadeł do samej góry. Zostaw 1 lub 2 oczka – według wyczucia. Stopa nie będzie już tak ściśnięta, a Ty poczujesz się swobodniej na lodzie, co przełoży się na bardziej efektywną jazdę na łyżwach.
Wreszcie, podczas zaciskania sznurowadła owiń wokół nogi na wysokości kostki - dlatego wybierz dłuższe sznurowadła. Owijanie daje poczucie solidności w łyżwach, ale w niczym nie odbiera zwinności. Nie zapomnij zrobić węzła na końcu sznurowadeł. Sznurowadła nie będą się wysuwać podczas zdejmowania, co pozwoli zaoszczędzić trochę nerwów.
Większość osób będzie odczuwać ucisk od przedniego języka. Istnieje kilka rozwiązań. Jeśli pominięcie dwóch górnych pętli podczas wiązania nie rozwiązuje problemu, wypróbuj poniższe wskazówki:
Na koniec, przy zdejmowaniu, poluzuj łyżwę tak, aby stopa po prostu wypadła. Nie wyciągaj jej, ciągnąc za piętę jak w przypadku trampek. Uszkodzisz tylny język, który będzie naciskał na Achillesa. Nie tylko jest to bardzo nieprzyjemne i bolesne uczucie, ale naprawa tylnej części języka jest prawie niemożliwa.