Jak dbać o łyżwy hokejowe - część 1


4 minuty czytania

Nie zniszcz swojego nowego sprzętu hokejowego przez niewłaściwe obchodzenie się z nim. Przesyłamy Ci porady i wskazówki, jak dbać o sprzęt hokejowy, aby służył jak najdłużej, ku zadowoleniu Ciebie i Twojej rodziny.

Pierwszy bulik serii dla miłośników hokeja zawiera wskazówki , jak dbać o łyżwy. Jazda na łyżwach to trudna dyscyplina, więc zaczynamy powoli. W pierwszej części naszej serii poświęconej pielęgnacji łyżew hokejowych doradzimy, jak obchodzić się z nimi zaraz po zakupie.

W kolejnych odcinkach serii dowiesz się , jak zmodyfikować ostrze łyżwy hokejowej, jak owinąć kij i dostosować jego rozmiar lub jak dbać o rękawice hokejowe.

Jeśli dopiero myślisz o zakupie i szukasz porady, jak wybrać odpowiednie łyżwy hokejowe, wskocz do naszego pokoju porad i pozwól profesjonalistom poprowadzić Cię przez proces wyboru.

Wrzuć łyżwy do piekarnika lub pieca

Kupiłeś nowe łyżwy, ale zanim założysz je po raz pierwszy, zrób dwie rzeczy:

  1. Łyżwy możesz uformować dokładnie na swoją stopę w piecu lub w domowym piekarniku. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik.
  2. W drugiej kolejności wymień sznurowadła do łyżew. Te od producenta nie są najbardziej odpowiednie ze względu na ich długość lub materiał. Prawdopodobnie wrzynają się w dłonie i mają niskie tarcie, co powoduje rozwiązywanie się łyżew.

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze woskowane sznurowadła mają długość 305 cm.

Łyżwy hokejowe

Spójrz na łyżwy hokejowe

Łyżwy hokejowe »

Rozmiar sznurowadeł ma znaczenie

Twoje uformowane są uformowane, nowe sznurowadła są gotowe i masz zamiar je nawlec na łyżwy. Nie nawlekaj sznurowadeł do samej góry. Zostaw 1 lub 2 oczka – według wyczucia. Stopa nie będzie już tak ściśnięta, a Ty poczujesz się swobodniej na lodzie, co przełoży się na bardziej efektywną jazdę na łyżwach.

Wreszcie, podczas zaciskania sznurowadła owiń wokół nogi na wysokości kostki - dlatego wybierz dłuższe sznurowadła. Owijanie daje poczucie solidności w łyżwach, ale w niczym nie odbiera zwinności. Nie zapomnij zrobić węzła na końcu sznurowadeł. Sznurowadła nie będą się wysuwać podczas zdejmowania, co pozwoli zaoszczędzić trochę nerwów.

Problemy z pęcherzami od łyżwy rozwiąże gąbka kuchenna

Większość osób będzie odczuwać ucisk od przedniego języka. Istnieje kilka rozwiązań. Jeśli pominięcie dwóch górnych pętli podczas wiązania nie rozwiązuje problemu, wypróbuj poniższe wskazówki:

  1. Lżej ściskaj górną część łyżwy. Zrekompensuj to, zaciskając ostatnie koło wokół kostek.
  2. Kup zwykłą gąbkę kuchenną, usuń szorstką część, ukształtuj resztę tak, aby pasowała do kształtu bolącej części stopy i po prostu włóż ją między stopę a łyżwę. Znalezienie rozmiaru i szerokości, które nie będą Cię uciskać, może zająć kilka prób.

Na koniec, przy zdejmowaniu, poluzuj łyżwę tak, aby stopa po prostu wypadła. Nie wyciągaj jej, ciągnąc za piętę jak w przypadku trampek. Uszkodzisz tylny język, który będzie naciskał na Achillesa. Nie tylko jest to bardzo nieprzyjemne i bolesne uczucie, ale naprawa tylnej części języka jest prawie niemożliwa.