Jak wybrać hokejowe naramienniki


4 minuty czytania

Naramienniki hokejowe chronią największy obszar ciała. Obejmują one ramiona, bicepsy, plecy, kręgosłup, klatkę piersiową i brzuch. Każda walka przy bandzie to walka ciało w ciało i bez odpowiedniego dobranego naramiennika można łatwo doznać kontuzji.

Jak wybrać rozmiar naramiennika?

Dobrze dobrany rozmiar naramienników płynnie i nieprzerwanie łączy się z ochraniaczami na łokcie tworząc w ten sposób połączony pancerz chroniący przed uderzeniami. Jeśli wybierzesz odpowiedni rozmiar, naramienniki obejmą całe twoje ciało i zapewnią maksymalną ochronę przed uderzeniami w korpus, uderzeniami kijem i zderzeniami z bandą.

Wybieranie większych naramienników zakładając, że młody hokeista do nich dorośnie, nie jest najlepszym wyborem. Zbyt duży naramiennik będzie utrudniać mu poruszanie się i będzie się przesuwać przy każdym kontakcie w grze. W najgorszym przypadku będzie naciskać na podbródek i szyję. Zbyt mały naramiennik będzie uciskać hokeistę w punkcie mocowania w bicepsie i wokół klatki piersiowej i nie zapewni ochrony dokładnie tam, gdzie gracz tego oczekuje.

System zapinania jest stosunkowo prosty. Elastyczne paski na rzepy mocuje się od tyłu ramion wokół klatki piersiowej do przodu ochraniacza. Pozostałe paski mocuje się w ten sam sposób wokół bicepsów.

Wybór naramienników w zależności od wieku i wzrostu

Wybór naramienników według kroju

Główne różnice między naramiennikami dotyczą kroju ochraniacza. Masz atletyczną sylwetkę z szerokimi ramionami? A może jesteś chudy jak patyk i potrzebujesz ochraniacza, który Cię obejmie? Wiesz, że kawał chłopa z ciebie lub lubisz przestrzeń i wygodę? Producenci chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom hokeistów, oferują kilka linii modelowych, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Modele naramienników Bauer, CCM i Warrior

Skośny kształt

  • Szerszy, klasycznie ukształtowany krój naramienników, anatomicznie ukształtowany krój w okolicy klatki piersiowej

Kształt anatomiczny

  • Naturalny, anatomicznie ukształtowany krój ochraniaczy w obszarze ramion i klatki piersiowej

Klasyczny kształt

  • Szeroki, głęboki krój ochraniaczy w obszarze ramion i klatki piersiowej

Naramienniki o zwężanym kroju

Skośny krój naramienników hokejowych jest anatomicznie ukształtowany w obszarze brzucha, obszar ramion i bicepsów ma klasyczny krój

Wybieraj modele Bauer Vapor, CCM JetSpeed, Sher-Wood Rekker.

Naramienniki o anatomicznym kroju

Naturalny i anatomiczny krój naramienników w obszarze bicepsów, ramion i brzucha. Naramienniki hokejowe Warrior Alpha to szerszy odpowiednik modelu Bauer Supreme

Wybieraj modele Bauer Supreme, CCM Tacks, Warrior Alpha.

Naramienniki o klasycznym kroju

Naramienniki hokejowe mają klasyczny, szeroki, głęboki krój w obszarze ramion, bicepsów i brzucha.

Wybieraj modele Bauer X, CCM Next.

Wybór według stopnia zaawansowania

Naramienniki dla graczy amatorskich

Gracze amatorzy nie potrzebują najbardziej wyrafinowanych i zaawansowanych technologicznie ochraniaczy. Naramienniki kładą nacisk na swobodę i nieograniczony ruch. Zapewniają one również wystarczającą ochronę dla graczy rekreacyjnych. Ogromną zaletą jest bardzo przystępna cena zakupu.

Podstawowe ochraniacze na ramiona są odpowiednie dla graczy rekreacyjnych, którzy pojawiają się na lodzie 1x-2x w tygodniu.

Wybieraj spośród amatorskich naramienników »

Naramienniki dla zaawansowanych graczy i półprofesjonalistów

Półprofesjonalne ochraniacze należą do wyższej klasy naramienników z bardziej dopracowanymi obszarami ramion, bicepsów, pleców i klatki piersiowej. Naramienniki nadają się do ostrzejszej gry i nie ograniczają ruchów.

Półprofesjonalne naramienniki są przeznaczone dla hokeistów, którzy pojawiają się na lodowisku 3×-4× w tygodniu.

Wybieraj spośród półprofesjonalnych naramienników »

Naramienniki dla profesjonalistów

Najwyższa technologia i staranne wykonanie zapewniają absolutną ochronę, dlatego cena ochraniaczy jest zdecydowanie wyższa niż tańszych modeli. Elementem naramienników są funkcjonalne wkładki wewnętrzne i idealne wyprofilowanie.

Profesjonalne ochraniacze są odpowiednie dla graczy, którzy pojawiają się na lodzie 5×-7× w tygodniu lub dla wszystkich tych, którzy chcą pozwolić sobie na to, co najlepsze.

Wybieraj spośród półprofesjonalnych naramienników »